00:42

O blogu


Blog powstał w październiku 2014. Od tego momentu zdążyłam kilka razy zniknąć, kilka razy wrócić, zmieniła się też nazwa. O tym, jak blog wyglądał na początku, przeczytacie w pierwszym wpisie.

Nazwę Trójmiasto, Kulturka i Ja porzuciłam dla Skrzypka z poddasza. Tematy, które poruszam skupiają się, co prawda na mnie i moim życiu kulturalnym, ale Trójmiasto, chociaż jest mi bardzo bliskie i mieszkam tutaj prawie całe życie, zaczęło mnie w pewien sposób ograniczać.
Dlaczego Skrzypek z poddasza?

Chociaż skrzypaczką nie zostałam (a miałam!) wciąż jestem Skrzpkiem – z nazwiska i z kochającej muzykę duszy.

Poddasze – to tu mieszkam, odkąd skończyłam jedenaście lat. Tu trzymam moje książki i płyty, tu czytam, piszę, myślę i tworzę. Nie martwcie się, czasem też wychodzę w teren.

Skrzypek z poddasza, to oczywiście nawiązanie do Skrzypka na dachu. Mam sentyment do tego spektaklu, wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni – był to pierwszy musical, który widziałam na scenie i chociaż od tamtego momentu udało mi się zobaczyć wiele innych, ten wciąż uważam za najlepszy. Jest to więc tytuł związany z kawałkiem mojego życia i podkreślenie faktu, że zajmuję się kulturą i to o niej piszę najwięcej.  

Nazwa bloga określa więc mnie i to, co robię, a przecież o to właśnie chodzi J

Co znajdziecie na blogu?

Blog jest zapisem moich przeżyć kulturalnych, podróży i przemyśleń o życiu. Jest różnorodnie i subiektywnie – o kulturze i przeżywaniu po mojemu. 

Coraz częściej poruszam również tematy społeczne, bo uważam, że jest to bardzo istotne.


Znajdziecie mnie także na facebooku, instagramie i twitterze.

Od jakiegoś czasu blog istnieje także w wersji video. Zapraszam na mój kanał na YouTube J  

Czujcie się jak u siebie. Chyba, że na co dzień gardzicie i hejtujecie, wtedy polecam zmianę lokalu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Skrzypek z poddasza , Blogger